Koła Tuning Serwis modeli Mugen Revo E-Revo

Profesjonalny montaż kół

Oferuje profesjonalny montaż kół do każdej skali modelu. Koła przeze mnie złożone znacznie poprawiają parametry trakcyjne modelu, nie wprowadzają wibracji w elementy zawieszenia wydłużając ich żywotność.
 

Etapy składania kół: 

    1
. Przygotowanie powierzchni klejonych felg oraz opon, które są szlifowane i odłuszczane tak aby klej cyjanoakrylowy CA z odpowiednią siłą połączył obie powierzchnie. Nawet najlepszy klej nie zda egzaminu, jeżeli obie powierzchnie nie będą do tego odpowiednio przygotowane. Kleje cyjanoakrylowe pełną wytrzymałość na zdzieranie osiągają po upływie pełnej doby. Większość opon na rynku modelarskim wymaga wzmocnienia przeciw balonowaniu najmocniejszą taśmą tego typu na świecie producenta GORILLA. Dodatkowe wzmocnienie wykonuje na zewnątrz opon za pomocą nici kewlarowej.
    2. Przenoszę otwory odpowietrzające na zewnątrz opon by zapobiec zasysaniu do wnętrza koła wszystkich zanieczyszczeń podczas jeżdżenia oraz mycia. Siła odśrodkowa podczas jeżdżenia wyrzuci nam całą wodę oraz zanieczyszczenia przez otwory w oponach i takie koła będą odpowiednio wyważone przez cały okres eksploatacji.
    3. Wyważanie kół dwuetapowo. Na pierwszym etapie montażu i tuż po sklejeniu na profesjonalnej wyważarce firmy HUDY. Każde koło po wyważaniu rozpędzam do prędkości 80km/h aby ocenić stan montażu i wprowadzić ewentualne poprawki.

 
 


 

Moje propozycje kół do monsterów oraz truggy w skali 1/8:

  1. Terenowe Pro-Line DOSTĘPNE

  2. Asfaltowe nawierzchnie Pro-line BRAK

  3. Asfaltowe nawierzchnie DOSTĘPNE

  4. Propozycje firmy Pro-Line DOSTĘPNE
     

111

1. Terenowe Pro-Line DOSTĘPNE

Koła złożone przeze mnie na felgach desperado i oponach Badlands 3.8. Idealne do jazdy w trudnym terenie, piasku, po lasach oraz na tory do ścigania. Bardzo wytrzymały i agresywny bieżnik typowo motocrossowy. Nie zalecam jazd po asfaltowych nawierzchniach.
    Koła świetnie prezentują się na E-Revo ale równie dobrze pasują do innych modeli w skali 1/8 truggy i monsterów. Waga jednego koła po moim montażu to zaledwie 265g. O cenę i resztę szczegółów proszę pytać na dane kontaktowe w MENU.

 

555

2. Szosowe Road Rage - BRAK

Przedstawiam porównanie do nowszej wersji jakie obecnie składam.

Firma Pro-Line zakończyła produkcję opon Road Rage w wersji rozmiarowej 40 "1104-00", które pasują na felgi Axial Spoke. Obecnie produkowane są gotowe zestawy, które  jakością złożenia oraz wyglądam mają się nijak do zestawów składanych przeze mnie - film z testem nowej wersji...

 

Ostatni komplet przeze mnie składanych dostępny. Szczegóły po naciśnięciu w zdjęcie poniżej

 

kforce

3. Szosowe nawierzchnie DOSTĘPNE

Mocowanie hexa w feldze dodatkowo wzmocnione stalowym pierścieniem.
   Koła świetnie prezentują się na E-Revo ale równie dobrze pasują do innych modeli monsterów oraz truggy w skali 1/8. O cenę i resztę szczegółów proszę pytać na dane kontaktowe w MENU.

 

 666

4. Moje propozycje od firmy Pro-Line

Traxxas Summit zaprojektowany do wspinaczek i przepraw w trudnym terenie, a na 2 biegu osiągający prędkości do 45km/h. Z założenia nie jest to model tak szybki jak jego starszy kuzyn E-REVO toteż nie potrzebuje wzmacniania opon od środka taśmą Gorilla, ponieważ opona w Summicie ma się lepiej wgryzać w teren po jakim jeździmy toteż taśma niepotrzebnie by utwardziła oponę zmniejszając jej "lepkość" do pokonywanego terenu.

    Koła z listy poniżej można zamontować do E-Revo oraz innych monsterów. Trzeba wziąć pod uwagę, że są to szerokie i wysokie opony stąd większe obciążenie dla przeniesienia napędu.
   
Moje propozycje firmy Pro-Line:
 - Interco TSL Super Swamper, - bardzo duże i ciężkie koła.  Bieżnik uniwersalny nadający się do jazdy po asfalcie w monsterach po moim wzmocnieniu opon.
 - Trencher X, - potężny kawał opony. Świetny do Summita. Do E-Revo moim zdaniem już za duża waga i średnica. Na upartego po wzmocnieniu da się jeździć :)
 - MX38 Badlands, - również duża opona. Konieczne wzmocnienie do szybszych monsterów. Bieżnik najbardziej agresywny i przyczepny.
    Ciekawą opcją kół do Summita są również koła z modelu Team Associated oraz RC4WD gdzie dokładniej można je obejrzeć naciskając zdjęcie poniżej

 

 

 


Do góry

Copyright © 2004 - 2020 prorevo.pl All rights reserved.