Koła

Tuning

Serwis

Mugen

Revo

E-Revo

Oferta części oraz prac tuningowych, które zaprojektowałem osobiście. Posiadam na stanie również sporo części eksploatacyjnych do modeli E-Revo/Revo oraz wspólnych części dla modeli Summit/E-T/Maxx, o które proszę pytać na dane kontaktowe w MENU.

central

1. C
entralny dyferencjał E-Revo 1.0

     Centralny dyferencjał zbudowany na podzespołach dyferencjałów z najmocniejszych na rynku modeli truggy.

    Pierwsza wersja zbudowanego centralnego dyferencjału do modelu E-Revo 1.0 powstała w 2010 roku, który od pierwszej wersji był już tak wytrzymały że do tej pory pracuje bez problemu :)
    Głównym zadaniem centralnego dyferencjału w modelach jest możliwość regulacji momentu obrotowego pomiędzy przednią a tylną osią oraz ograniczenie uszkodzeń całego układu przeniesienia napędu szczególnie na tylnej osi. Wszystkie zawodnicze modele na podwoziach buggy oraz truggy mają fabrycznie zamontowane centralne dyferencjały dla poprawienia osiągów modelu, gdzie przy pomocy różnej gęstości oleju można w bardzo dużym stopniu wyregulować zachowanie modelu na różnych nawierzchniach i ułatwić pokonywanie ciasnych czy łagodnych zakrętów z jak największą prędkością.    
    Firma Traxxas nie montuje seryjnie centralnego dyferencjału, co ma negatywne skutki w dalszym użytkowaniu tego modelu:
    1. Trudności w prowadzeniu modelu z dużą prędkością na mało przyczepnych nawierzchniach oraz ogromna nadsterowność w pokonywaniu każdego zakrętu  (wersja TSM w najnowszych wersjach E-Revo to tylko elektroniczny kaganiec - żyroskop, który sporo mocy drzemiącej w napędzie MMM zabiera kosztem niby lepszego prowadzenia)
    2. Bardzo duża awaryjność całego układu napędowego - szczególnie napędu tylnej osi gdzie 100% momentu obrotowego silnika niszczy w pierwszej kolejności łożyska a potem wszystkie zębatki dyferencjału. Wszystkie przeguby kardana na półosiach napędowych również szybciej ulegają zniszczeniom.
    3. Firma Traxxas oferuje opcjonalny dyferencjał środkowy do E-Revo i E-Maxxa z tym że jest on bardzo słabej konstrukcji, który jakością i prawidłowym działaniem nie daję się nacieszyć z jazdy modelem długo gdyż w zbyt dużym stopniu przekazuje moc na przednią oś po czym model jest bardzo podsterowny, beznadziejnie się prowadzi i ma słabe przyspieszenie. Zalanie gęściejszym olejem o twardości 500k i tak nie poprawi wad konstrukcyjnych dyferencjału Traxxas 5614 co doprowadzi w bliższym czasie do pęknięcia kubka dyferencjału i wycieku oleju doprowadzając do uszkodzenia całej przekładni.
    Powyższe wady postarałem się usunąć w znacznym stopniu, produkując centralne dyferencjały.
    UWAGA - seryjnie w modelach E-Revo oraz E-Maxx nie ma zamontowanego centralnego dyferencjału - jest stały napęd na przednią i tylną oś. Na zdjęciu poniżej widać porównanie budowy obu dyferencjałów. Produkt firmy traxxas 5614 wygląda mizernie przy moim rozwiązaniu :)

 

 

 

 

Cena 400zł.


wzm
2. Amortyzatory E-Revo 2.0 i 1.0

   
Amortyzatory w najmocniejszej wersji. Obudowa pokryta teflonem, która pozwala tłoczkom pracować bez żadnych oporów - nie wyciera powierzchni trących tłoczka wydłużając ich żywotność. Tłoczyska stalowe pokryte tlenkiem tytanu czyli powłoka odporna na ścieranie w kontakcie z zanieczyszczeniami jak piasek i ziemia. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest brak zużycia uszczelnienia, w którym pracuje tłoczysko co zapobiega wyciekom oleju. Jednym z najsłabszych elementów modelu E-Revo 2.0 są fabryczne amortyzatory, które po kilku jazdach zaczynają przeciekać, mają bardzo słabe tłumienie oraz są źle skonfigurowane. Naprawa ich jest nieopłacalna. Dlatego oferuje amortyzatory składane przeze mnie które są zalane odpowiednim olejem, odpowietrzone oraz zamontowane "zderzaki silikonowe pod tłoczyskiem". Każda para amortyzatorów przechodzi u mnie dokładny pomiar długości oraz pracy tłumienia na specjalnym urządzeniu. Cena NOWEGO kompletu 400 ze sprężynami.

 

limitery

3. Limitery zawieszenia

Limitery zawieszenia na przednią i tylną oś modelu E-Revo 2.0. Zapobiegają wypadaniu końcówek z amortyzatorów oraz drążków popychaczy. Prosty montaż bez żadnych przeróbek.

  Do góry

Copyright © 2004 - 2021 prorevo.pl All rights reserved.